top of page

Płatność za OC nie musi boleć. Systemy płatności odroczonych w AgentBoxie. 

Zaktualizowano: 12 wrz 2023


W dzisiejszych, niepewnych czasach, temat inflacji stał się niemal wszechobecny. To zagadnienie, które pojawia się nie tylko na ustach ekonomistów i polityków, ale również na naszych własnych. I nie tylko na ustach, bo najbardziej odczuwają to rzecz jasna nasze kieszenie. Ceny rosną z dnia na dzień, a portfele stają się coraz lżejsze.  

Niepokojącą rzeczywistość odczuwają także kierowcy, dla których ubezpieczenie komunikacyjne to obowiązkowy wydatek. Ale czy zawsze musi to być powód do narzekania? Coraz popularniejszą opcją, która ułatwia życie wielu kierowcom, jest płatność ratalna. Przyjrzyjmy się, jak to wygląda w AgentBoxie, gdzie płatność za polisę nie musi boleć. 

Męska dłoń korzystająca z kalkulatora umieszczonego na stosie papierów obok laptopa; symbolizuje to proces liczenia i nawiązuje do modułu płatności ratalnych w systemie dla agentów ubezpieczeniowych AgentBox.
Kalkulator płatności ratalnych

Po co przepłacać? Raty 0% 

Ubezpieczenie komunikacyjne może być sporym obciążeniem finansowym, w szczególności dla młodych kierowców lub posiadaczy nowych pojazdów. Dlatego w systemie AgentBox, zaraz po analizie potrzeb klienta, kiedy to poznajesz jego profil i możesz zauważyć, że klient szuka rozwiązań przyjaznych dla domowego budżetu, masz możliwość zaproponowania mu płatności ratalnej 0% na wszystkie produkty Trasti. To flagowe rozwiązanie autorstwa hiPro – system finansowania polis ubezpieczeniowych, który umożliwia agentom rozłożenie kosztów polisy na wygodne raty miesięczne.   

Opcja rat 0% wykracza poza standardy, oferując elastyczność nieobciążającą budżetu. Trasti oferuje rozłożenie płatności za polisę na 6 równych rat miesięcznych bez dodatkowych kosztów. Takie bezprowizyjne raty to pewność w planowaniu budżetu. Klient z góry wie, jakie koszty poniesie przez następne pół roku. To rozwiązanie zapewnia też szansę na zapewnienie lepszego zakresu ochrony bez obaw o jednorazowy, duży wydatek.  

Rozłożenie płatności na raty to świetna opcja na pozyskanie klienta, dla którego proponowana składka jest za wysoka. Takie rozwiązanie również sprawdzi się w przypadku klientów niezdecydowanych, jako karta przetargowa i argument skłaniający do zakupu. W tym przypadku, raty 0% rozłożone na pół roku to produkt wyjątkowy na skalę Polski, a dostępny na wyciagnięcie ręki w AgentBoxie. Screenshot z systemu AgentBox przedstawiający moduł porównania składek ubezpieczeniowych z uwzględnieniem wysokości rat; narzędzie dla agentów ubezpieczeniowych
Porównanie składek w systemie AgentBo


Płatności miesięczne z hiPro 

Rozwiązanie prostego kredytowania polisy dzięki hiPro to nie tylko jeden produkt. Opcja wygodnych rat dostępna jest również dla produktów innych towarzystw. W tym wypadku system zaproponuje rozłożenie płatności na 10 rat.   

Proces jest prosty i szybki: wyliczasz składkę dla klienta, a następnie podczas wyboru formy płatności rozkładasz płatność na wygodne raty. Cały proces kredytowy przechodzisz w AgentBoxie i już po chwili zadowolony klient może cieszyć się upragnioną polisą w dobrej cenie.


Dla Twojego klienta to szansa na elastyczne zarządzanie finansami, pozwalając na zakup OC bez obciążania budżetu domowego. Miesięczne płatności są wygodne i dostosowane do potrzeb, a raty są na tyle małe, że dodatkowe oprocentowanie nie jest odczuwalne. Dla Ciebie to narzędzie zwiększające prowizję, która jest wypłacana z góry za całe zakupy. Nie martwisz się też o obsługę rat klientów – hiPro załatwia to za Ciebie, a do Towarzystwa wpływa od razu pełna płatność za polisę.

1,2…4! Systemy płatności ratalnych w towarzystwach  

W systemie AgentBox większość towarzystw ubezpieczeniowych w alternatywie do jednorazowej płatności za OC oferuje klientom również opcję klasycznych płatności ratalnych. Najczęściej klienci decydują się na spłatę polisy w dwóch równych ratach, ale istnieje również możliwość podziału płatności na cztery raty. 

Aby umożliwić agentom przedstawienie klientom najkorzystniejszej oferty, AgentBox zawiera wygodną funkcjonalność do obliczeń rat. Ułatwia on proces wyboru, gromadząc dostęp do wszystkich towarzystw w jednym miejscu i prezentując składkę ubezpieczenia wraz z opcjonalnym podziałem płatności na kilka płatności. Taka elastyczność w zarządzaniu finansami przyczynia się do większej satysfakcji użytkowników, oferując im wygodę i możliwość szybkiego dostosowania do indywidualnych potrzeb klienta. 

Uproszczone płatności  

W erze dynamicznie zmieniającej się gospodarki, systemy płatności odroczonych w AgentBoxie wraz z klasycznymi ratami TU stają się nie tylko komfortowym, ale i strategicznym rozwiązaniem dla agentów ubezpieczeniowych oraz ich klientów. Poznaj elastyczność i komfort rozwiązań AgentBoxa i przekonaj swoich klientów, że płatność ratalna za OC staje się wyborem, który nie musi boleć. 

Jesteś zainteresowany(-a) AgentBoxem?

Napisz do nas:

lub zadzwoń:

605-992-155


113 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page